17 במרץ 2013

המסע לארץ האפשרויות-מסע להכלה והעצמה

במסע לארץ האפשרויות, נפגשת קבוצת תלמידים אחת לשבוע לשעה וחצי של  פעילות משותפת.
דרך סיפורו של שחר, גיבור הסיפור "המסע לארץ האפשרויות",  והפייה עליזה, עוברים התלמידים מסע מרתק של הכלה והעצמה אישית וקבוצתית.
במסע לארץ האפשרויות, מקבלים התלמידים הזדמנות לשיח רגשי מעמיק ובאווירה תומכת, עם חוקי שיח ברורים, כל אחד מהם יוצא למסע הפרטי שלו להגשמת חלומות.


במהלך הפעילות הנמשכת 9-10 מפגשים,  מגדיר התלמיד את החזון שלו, גוזר ממנו יעדים ומטרות, לומד כי הגשמת חלומות מלווה בתהליך של צעד אחר צעד, מכיר את החסמים והמעצורים האישיים שלו ("שדוני הפחד"), מתוודע לקולות הפנימים והחיצוניים המחזקים אותו ולומד להשתמש בהם, מכיר את המשמעות  של מחשבה-מילה-מעשה ("כוחן של המחשבות החיוביות") ובתהליך מתמשך רוכש כלים ומיומנויות לתקשורת אישית ובינאישית, להעצמה וחיזוק הביטחון והדימוי העצמי.
 

מפגשי "המסע לארץ האפשרויות", הינם מפגשים חווייתיים ביותר ומלווים במתודות ודינמיקות מגוונות כגון: קלפי השלכה, ציור, דמיון מודרך, כתיבה אינטואיטיבית, תנועה, משחקי סימולציה, דרמה יוצרת ועוד.

הכלים אותם רוכש התלמיד, מחזקים את המודעות הפנימית שלו, מכשירים אותו לנהל את עצמו ולעשות על עצמו תהליכי רפלקציה, משפרים באופן משמעותי את בטחונו העצמי ודימויו העצמי ומכאן, שגם המוטיבציה ללמידה וההישגים  הלימודיים משתפרים.